Android Nedir?

1- Android Nedir?

Android PC ortamında esnek kodlarıyla bilinen Linux işletim sistemi tabanıyla çalışan bir sistemdir.Android Akıllı Telefonlarda,tabletlerde,Fotoğraf makinelerinde kullanılır ve aynı linux gibi oldukça esnektir.Android'e  Dünya'nın en büyük Web şirketi olan Google destek vermiş ve geliştirmiştir.Bu desteklerden en önemlisi kuşkusuz Google Play Store'dir.


                                                                                    2- Google Play Store Nedir?                                                 
Android ile yeni tanışan herkesin zaman içinde sık sıkihtiyaç duyacağı bir uyguluma deposudur. Google Play Store yada Google Market olarak adlandırılan bu uygulama bütün android işletim sistemli telefon ve tabletlerde mevcuttur.        

        3- Google Play Store'den nasıl uygulama indirilir? 
İhtiyacınız olan uygulamaları cihazınızda bulunan bu uygulamayı açtıkran sonra “ara” kısmına istediğiniz uygulamanın ismini yazarak uygulamalara ulaşabilirsiniz. Bunu yanı sıra uygulamanın adını bilmiyorsanız Google Play Store ana sayfasından kategori seçimi yaparak uygun kategoeriden uygulamalara bakarak aradığınız uygulamayı bulabilirsiniz.
Aynı şekilde bu uygulama sayesinde android kullanıcıların en çok kullandığı ücretli/ücretsiz uygulamalar gibi uygulamalarada ulaşabilirsiniz. Yani popüler oyunlara veya uygulamalara ulaşabilirsiniz.   

                                                                    

0 yorum

 
© 2011 Android Doktoru - Türkiye'nin ilk ve tek Android Doktoru
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top